Ünlü Endüstri Mühendisleri

 

tim cok

Tim Cook

1 Kasım 1960 yılında Amerika’da doğan Tim Cook, Auburn Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü derece ile bitirdi(1982).
MBA eğitimini ise Duke Üniversitesinin Fuqua İşletme Okulunda gördü(1988). Cook, Apple’ın dikkatini ise bir üretim işletmesinde gerçekleştirdiği milyonlarca dolarlık tasarruf operasyonu ve perakende stratejisiyle çekti.

 

Ali Babacan

Ali Babacan

(d. 4 Nisan 1967, Ankara)

Türk mühendis, ekonomist, siyasetçi, 2003 ve 2009 arasi Bilderberg toplanti üyesi ve iş adamı.

1967 yılında Ankara‘da doğdu. 1985’te TED Ankara Koleji’ni birincilikle bitirdi. 1989 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden birincilikle mezun oldu.

 

ciliv

 

Süreyya Ciliv

(d. 1958, Zonguldak), Turkcell CEO‘su.

Ankara Fen Lisesi‘nden 1976’da mezun olduktan sonra 1977‘de eğitimini sürdürmek için ODTÜ‘yü terk ederek ABD‘ye gitti. University Of Michigan‘da, endüstri mühendisliği ile birlikte bilgisayar mühendisliği eğitimi aldı. 3.5 yılda, University of Michigan’dan iki diploma ile mezun oldu

 

 

kesici

 

İlhan Kesici

22 Kasım 1948 tarihinde Sivas’ın Zara ilçesinde doğdu. Babasının adı Osman Nuri, annesinin adı Halise. Endüstri Yüksek Mühendisi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı.

 

emm.jpg

 

Nurhan Tekinel 
(d. 1956, Kastamonu, Türkiye), Türk siyasetçi.

Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdi. Başbakanlık, DPT ve Teşvik Uygulama Dairesi Başkanlığı Uzmanlığı, Petlas Lastik ve Balıkesir Pamuklu Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’lerinde Yönetim Kurulu Denetçi Üyeliği.

 

vodafone.jpg

 

Gökhan Öğüt

 

Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği. Vodafane Ceo’ydu.

 

 

ford ik.jpg

 

Nursel Ölmez Ateş

İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun. Ford Otosan İK Direktörü.

2 thoughts on “Ünlü Endüstri Mühendisleri”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir