Hakkımızda

Oda Endüstri Platformu 11.12.2016 tarihinde ‘Fikirler Aydınlığın Anahtarı’ sloganı ile Recep Yatar tarafında kuruldu. 5 gönüllü takım-yazar arkadaşlarımızla başlayıp zamanla yeni arkadaşlarımızın dahil olmasıyla 14 kişilik bir aile olduk .

Endüstri Mühendisliği bölümünün bilinmezlik algısını kırmak için; meslektaşlarımız arasında bilgilendirici içerikleriyle , yardımlaşma ve dayanışma köprüsünü üstlenmektedir. ‘Gelişmeye ve geliştirmeye açık bir platform’ yeni sloganımız ile bilginin saklanması etik olmadığını vurgusunu yaparak, ülke adına faydalı işler yapma ve onun gelişimine katkı sağlama gibi bir misyonla çalışmalarına başladı.

Endüstri Mühendisliği ile ilgili kaliteli ve özgün paylaşımları ile ülkemizde mal ve hizmet anlayışını sistematik bir temelde insan ve toplumun bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının artırılması düşüncesi ile disiplinlenler arası bir bilim dalı olduğunu önemini kazandırmaktır.

Endüstri Mühendisliği ile ilgili sektörel deneyimler, alanından uzman insanlar ile röportaj gerçekleştirme, iş dünyasındaki raporlar.